Hebei Mutian Solar Energy Technology Development Co., Ltd. este unul dintre cei mai de încredere producători și furnizori de invertor hibrid solis 8-18k din China, acceptă și servicii personalizate. Bine ați venit să cumpărați un invertor hibrid avansat solis 8-18k în stoc din fabrica noastră.
de ce sa ne alegeti pe noi?



Descrierea produselor
ce este invertorul hibrid Solis 8-18K?
Invertorul hibrid Solis 8-18K nu este doar un dispozitiv de conversie a puterii, vă oferă posibilitatea de a obține independența energetică. Prin echilibrarea potențialului solar cu stocarea și distribuția inteligentă, vă permite să vă minimizați costurile, să vă creșteți rezistența și să susțineți un viitor cu energie curată. Indiferent dacă sunteți o casă ocupată de proprietar, un proprietar de afaceri sau un dezvoltator de infrastructură, acest invertor este lider în performanță și versatilitate.
care sunt caracteristicile invertorului hibrid Solis 8-18K?
• Suportă intrare fotovoltaică până la 160% din puterea DC nominală a invertorului, maximizând utilizarea solară
• Acceptă până la 21 A curent de intrare fotovoltaic, compatibil cu viitoarele module fotovoltaice de putere mai mare-
• 200% suprasarcină timp de 10 secunde în modul off-grid, asigurând o pornire stabilă a motoarelor, pompelor de apă și aparatelor de aer condiționat
• Pornire/oprire{0}}în rețea fără întreruperi în mai puțin de 10 ms, garantând o alimentare neîntreruptă
• Suportă ieșire neechilibrata în trei-faze, fiecare fază acceptă puterea nominală maximă a invertorului de . 50%
• acceptă atât cuplarea DC, cât și AC-făcând ușoară extinderea PV, încărcarea bateriilor și a încărcăturilor de alimentare în mod fiabil, chiar și în condiții în afara rețelei-
• Suportă max 6 unități în paralel, extinzând capacitatea sistemului
• Gestionare inteligentă a încărcăturii cu prioritizare, extinzând timpul de rezervă pentru încărcăturile critice
• Nivel personalizabil al bateriei de rezervă pentru alimentare neîntreruptă
• Acceptă funcționarea fotovoltaică-numai în afara-rețelei, reducând costurile inițiale
• SolisCloud: telecomandă inteligentă, optimizare AI și depanare instantanee -, toate într-o singură platformă
• Ecran tactil de calitate industrială de 7-inchi-, oferind o interfață mai mare și ușor de utilizat pentru operare locală
• Metode multiple de conectare a generatorului și control automat, permițând o implementare locală flexibilă
• Protecție la pătrundere IP66, pentru funcționare în condiții dure
Care sunt avantajele invertorului hibrid Solis 8-18K?
1. Integrare perfectă cu sistemele de joasă tensiune
S6-EH3P este proiectat să funcționeze perfect cu baterii de 48 V litiu-ion și plumb-acid pentru a optimiza costurile de capital reduse, acordând prioritate stocării de energie ieftină. Sistemul adaptiv de gestionare a bateriilor asigură că bateriile sunt supuse ciclurilor de încărcare și descărcare necesare pentru a-și proteja ciclul de viață de funcționare, maximizând în același timp utilizarea. S6-EH3P funcționează cu o serie de mărci de baterii, sporind flexibilitatea proiectării sistemului fără a compromite integritatea.
2. Managementul inteligent al energiei
Cu suport pentru modul de tarif dinamic, invertorul de joasă tensiune trifazat Solis S6-EH3P(8-18)K02-NV-YD-L va programa în mod inteligent utilizarea energiei pe baza prețurilor fluctuante pentru economii maxime în timpul orelor de vârf. Porturile duble de rezervă pot fi configurate pentru a prioritiza sarcinile circuitului (de exemplu, refrigerarea și iluminatul) în timpul întreruperilor de curent, în timp ce scăderea temporară a sarcinilor neesențiale. Rezultatul este capacitatea invertorului de a acționa ca un manager de energie inteligent, care este personalizabil pentru diverse nevoi operaționale.
3. Longevitate excepțională în medii severe
Proiectat pentru a funcționa fiabil în condiții extreme, S6-EH3P oferă performanțe fiabile pe un interval de temperatură de la -40 grade până la 60 de grade, în timp ce funcționează la altitudini de până la 4.000 de metri. Carcasa sa are un rating IP66 care o face complet rezistentă la praf și la apă, făcându-l potrivit pentru instalații în aer liber, indiferent dacă acestea sunt într-o instalație tropicală, uscată sau de coastă. Cu management termic avansat și sisteme robuste de răcire, invertorul poate oferi performanțe constante în aplicații cu sarcină mare.
4. Construcție modulară pentru schimbarea cerințelor energetice
Invertorul de joasă tensiune trifazat Solis S6-EH3P(8-18)K02-NV-YD-L a fost proiectat pentru a fi configurat în paralel prin interconectarea a până la șase invertoare, permițând putere de ieșire scalabilă pentru a satisface cerințele viitoare de energie. Designul nostru modular simplifică extinderea la sistemele existente fără a necesita o investiție mare într-un nou design, fie că se extinde de la un sistem rezidențial sau se instalează o microrețea comercială.
Tag-uri populare: invertor hibrid solis 8-18k, China producători de invertor hibrid solis 8-18k, furnizori, fabrică, afaceri cu energie solară off-grid, conexiune solară off-grid, sfârșitul vieții solare în afara rețelei, înclinare solară off-grid, baterie reîncărcabilă solar off grid, energie solară în afara rețelei rurale
Parametrii produselor
| FIȘA CU DATE |
Solis S6-EH3P(8-18)K02-NV-YD-L Invertor trifazat de joasă tensiune |
||||
| Modele | 8K | 10K | 12K | 15K | 18K |
| Intrare DC (partea PV) | |||||
| Max recomandată Dimensiunea matricei fotovoltaice | 16 kW | 20 kW | 24 kW | 30 kW | 36 kW |
| Max. putere de intrare PV utilizabilă | 12,8 kW | 16 kW | 19,2 kW | 24 kW | 28,8 kW |
| Max. tensiune de intrare | 1000 V | ||||
| Tensiune nominală | 550 V | ||||
| Tensiune-de pornire | 160 V | ||||
| Gama de tensiune MPPT | 200 - 850 V | ||||
| Max. curent de intrare | 20 A / 40 A | 40 A / 40 A | 42 A / 42 A | ||
| Max. curent de scurtcircuit | 30 A / 50 A | 50 A / 50 A | 50 A / 50 A | ||
| Număr MPPT / Max. numărul șirurilor de caractere introduse | 2 / 3 | 2 / 4 | |||
| Baterie | |||||
| Tip baterie | Li-ion/acid-plumb | ||||
| Gama de tensiune a bateriei |
40 - 60 V |
||||
| Max. curent de încărcare/descărcare | 180 A | 220 A | 250 A | 290 A | 320 A |
| Numărul de porturi pentru baterie | 2 | ||||
| Max. curentul de încărcare/descărcare al fiecărui port | 150 A | 175 A | |||
| Comunicare | CAN / RS485 | ||||
| Ieșire AC (partea rețelei) | |||||
| Puterea nominală de ieșire | 8 kW | 10 kW | 12 kW | 15 kW | 18 kW |
| Max. putere aparentă de ieșire | 8 kVA | 10 kVA | 12 kVA | 15 kVA | 18 kVA |
| Tensiunea nominală a rețelei | 3/N/PE, 220 V / 380 V; 3/N/PE, 230 V / 400 V | ||||
| Frecvența nominală a rețelei | 50 Hz / 60 Hz | ||||
| Curentul nominal de ieșire al rețelei | 12.2 A / 11.5 A | ||||
| Factorul de putere | >0,99 (0,8 - 0.8 întârziere) | ||||
| THDi | < 3% | ||||
| Intrare AC (partea rețelei) | |||||
| Max. curent de intrare | 18.3 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 27.3 A / 26.0 A | 34.2 A / 32.5 A | 41 A / 39.2 A |
| Generator de intrare | |||||
| Max. puterea de intrare | 8 kW | 10 kW | 12 kW | 15 kW | 18 kW |
| Max. curent de intrare | 12.2 A / 11.5 A | 15.2 A / 14.4 A | 18.2 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 27.3 A / 26.1 A |
| Tensiunea nominală de intrare | 3/N/PE, 220 V / 380 V; 3/N/PE, 230 V / 400 V | ||||
| Frecvența nominală de intrare | 50 Hz / 60 Hz | ||||
| Ieșire AC (back-back) | |||||
| Puterea nominală de ieșire | 8 kW | 10 kW | 12 kW | 15 kW | 18 kW |
| Max. putere aparentă de ieșire | De 2 ori puterea nominală, 10 s | ||||
| Back-ora de comutare | < 10 ms | ||||
| Tensiunea nominală de ieșire | 3/N/PE, 220 V / 380 V; 3/N/PE, 230 V / 400 V | ||||
| Frecvența nominală | 50 Hz / 60 Hz | ||||
| Curent nominal de ieșire | 12.2 A / 11.5 A | 15.2 A / 14.4 A | 18.2 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 27.3 A / 26.1 A |
| Max. curent de ieșire continuu | 12.2 A / 11.5 A | 15.2 A / 14.4 A | 18.2 A / 17.3 A | 22.8 A / 21.7 A | 27.3 A / 26.1 A |
| Max. curent continuu de trecere AC | 50 A | ||||
| THDv (@încărcare liniară) | < 3% | ||||
| Eficienţă | |||||
| Max. eficienţă | 97.5% | ||||
| Eficiența UE | 96.4% | ||||
| BAT încărcat de PV / AC max. eficienţă | 95.0% / 94.4% | ||||
| BAT descărcat la AC max. eficienţă | 94.5% | ||||
| Protecţie | |||||
| Protecție anti-insulare | Da | ||||
| Protecție la supracurent la ieșire | Da | ||||
| Protecție la scurtcircuit | Da | ||||
| Protecție la-polaritate inversă DC | Da | ||||
| Protecție la supratensiune | DC Tip II / AC Tip II (Opțional) | ||||
| Clasa de protectie/Categoria de supratensiune | I/II (PV și BAT), III (MAIN și BACKUP și GEN) | ||||
| AFCI 2.0 integrat | Opțional | ||||
| Comutator DC integrat | Da | ||||
| Date generale | |||||
| Max. putere pe fază | 50% putere nominală | 40% putere nominală | |||
| Dimensiuni (L × H × D) | 430 × 660 × 305 mm | ||||
| Greutate | 42 kg | ||||
| Topologie | Ne-izolat | ||||
| Auto{0}consum (noapte) | < 30 W | ||||
| Interval de temperatură ambientală de funcționare | -25 ~ +60 grade | ||||
| Umiditatea relativă | 0 - 100% | ||||
| Protecție la intrare | IP66 | ||||
| Emisia de zgomot (tipic) | < 65 dB(A) | ||||
| Conceptul de răcire | Răcire-a ventilatorului inteligent | ||||
| Max. altitudinea de operare | 4000 m | ||||
| Standard de conectare la rețea | EN 50549-1/-10, VDE 4105&VDE 0124, NRS 097-2-1, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068, IEC 61683, EN 50530, SriLanka, EN 50416, CEI380L, Vietnam, CEI380L | ||||
| Standard de siguranță/EMC | IEC/EN 62109-1/-2, IEC/EN 61000-6-1/-2/-3/-4 | ||||
| Caracteristici | |||||
| Conexiune DC | MC4 Fișă de conectare rapidă (PV) și terminal cu șurub (baterie) | ||||
| Conexiune AC | Terminal cu șurub | ||||
| Afişa | Ecran LCD de 7,0" și Bluetooth + APP | ||||
| Comunicare | CAN, RS485, Ethernet, Opțional: Wi-Fi, Cellular, LAN | ||||










